Optimizacija spletnih strani se sestoji iz naslednjih pomembnih korakov:
- Ključne besede - Keywords Izbor ključnih besed, ki se nanašajo na vašo dejavnost ali storitev.
- Naziv strani - Title Naziv strani mora biti sestavljen iz 6-8 ključnih besed, ki opredeljujejo temo strani.
- Opis strani - Description Opis strani se naj sestoji iz 20-30 besed, povezanih v stavek, brez naštevanja oz. ločil. S ključnimi besedami, ki se nanašajo na vašo dejavnost ali storitev.
- Meta ključne besede - Meta Keywords Ključne besede v nizu, ločene z ločili, od najpomembnejše proti manj pomembni, od 10-15 besed. Nekateri pravijo, da iskalniki tipa Google, ne obravnavajo meta ključnih besed. Oglejte si njihove spletne strani, ali imajo vpisane meta keywords ali ne. Vsi jih imajo, tako da je debata o imeti ali ne brezpredmetna.
- Vsebina - Content Vsebina strani, teksti morajo zadovoljiti dve stvari. Prvič, biti napisani v stilu, da so čimbolj SEO prijazni, to pomeni, s ključnimi besedami v pravilnih sklonih. Nekako 2-5% ključnih besed na tekst bi moralo zadostovati. In drugič, pritegniti morajo pozornost obiskovalca spletne strani.
- Alt tagi - Alt Tags Alt tagi slike morajo vsebovati ključne besede, ki se pojavljajo na internetni strani. To je odlična podpora optimizaciji spletnih strani.
- Zgradba strani - Site Architecture Spletne strani morajo biti že v osnovi zgrajene tako, da so prijazne za iskalnike ter 'pajke'. Na prvi strani morajo biti hyperlinki do podstrani, ki so optimizirane vsaka za določeno stvar. Že pri zasnovi spletne strani je potrebno predvideti, kje bodo meniji, linki, teksti, slike, ...
- Navigacija strani - Site Map Site Map mora vsebovati vse optimizirane podstrani in povezave nanje, saj s tem pomaga iskalnim pajkom, da lažje in hitreje preberejo vaše spletne strani.
- Moč povezav - Link Popularity Moč povezav oz. strani, ki linkajo na vašo spletno stran in PageRank (PR) teh povezav, je ključno za to, kako vas bodo Google ter ostali pomembnejši iskalniki prepoznali. Če vas polinka neka stran, ki dobro rangira v Googlu, s tem pove iskalniku, da ste tudi vi vredni zaupanja.
- Vpis strani - Search Engine Submission Vpis spletnih strani v iskalnike ali prijava v iskalne imenike bo pospešila, da vas iskalniki najdejo in indexirajo. Medtem, ko je v spletne imenike potreben ročni vpis strani, vas bo Google sam obiskal, da bo ta obisk čimprej je potrebno nastaviti link do vaše strani, na kaki strani, ki že dobro rangira oz. jo Google večkrat indexira ali pa naročite google crawlerju, da obišče vašo stran.
Seveda so še druge manjše zadeve, ki vplivajo na dobro najdenost, kot npr. taka malenkost kot je registracija spletne domene. Razlika je ali ste registrirali domeno za 1 ali ze več let, vendar to ni ključnega pomena, pomembni so zgoraj našteti koraki.
Ni komentarjev:
Objavite komentar